“Opowieści z narnii” czyli wyjątkowy i magiczny cykl fantasy!

“Opowieści z narnii” seria książek, która zachwyca pokolenia!

Opowieści z Narnii (które kupisz w księgarni internetowej taniaksiazka.pl), to cykl powieści fantastycznych, który składa się z następujących tytułów: “Lew, czarownica i stara szafa”, “Książę Kaspian”, “Podróż Wędrowca do Świtu””, “Srebrne krzesło”, “Koń i jego chłopiec”, “Siostrzeniec czarodzieja” oraz “Ostatnia bitwa”. Autorem tej wyjątkowej serii jest C.S. Lewis.

Historia całego cyklu zaczyna się podczas drugiej wojny światowej, kiedy to w 1940 roku rodzeństwo Pevensie, zostaje ewakuowane z Londynu na wieś do dużego i tajemniczego domu Profesora Kirke. Pewnego deszczowego dnia podczas zabawy w domostwie: Łucja, Edmund, Piotr oraz Zuzanna odkrywają pewną starą i magiczną szafę, która okazuje się drzwiami do innego świata. Świat ten nazwany jest Narnią i zamieszkiwany jest przez wszelkiego typu magiczne i mityczne stworzenia. Tak właśnie rozpoczyna się jeden z najbardziej znanych cykli powieści fantastycznych.

C.S. Lewis – biografia autora wyjątkowego i magicznego cyklu, jakim są “Opowieści z narnii”

C.S. Lewis, a właściwie Clive Staples Lewis, był brytyjskim pisarze, który zasłynął z napisania jednego najbardziej znanych cykli powieści fantastycznych, jakim są “Opowieści z Narnii“. Lewis był również filozofem oraz filologiem, który był przyjacielem twórcy “Hobbita” i “Władcy Pierścieni” czyli J.R.R. Tolkiena, wraz z którym wspólnie wykładał na Uniwersytecie Oksfordzkim. Lewis i Tolkien, byli członkami “Inklingów”, czyli grupy Oksfordzkich intelektualistów, którzy przy piwie w pubie Eagles and Child, prowadzili dyskusje na tematy literackie. C.S Lewis, najbardziej znany jest ze swojego cyklu powieści fantastycznych, zatytułowanego “Opowieści z Narnii“, który składa się z następujących tytułów: “Lew, czarownica i stara szafa”, “Książę Kaspian”, “Podróż Wędrowca do Świtu””, “Srebrne krzesło”, “Koń i jego chłopiec”, “Siostrzeniec czarodzieja” oraz “Ostatnia bitwa”.