Magiczny cykl powieści fantastycznych!

“Opowieści z narnii”, to cykl, po który musisz sięgnąć!

Opowieści z narnii” to seria książek fantasy, w skład której wchodzą następujące powieści: “Lew, czarownica i stara szafa”, “Książę Kaspian”, “Podróż Wędrowca do Świtu””, “Srebrne krzesło”, “Koń i jego chłopiec”, “Siostrzeniec czarodzieja” oraz “Ostatnia bitwa”. Autorem całego cyklu jest C.S. Lewis.

Seria ta została pokochana przez pokolenia czytelników na całym świecie, głównie z powodu: świetnie napisanych postaci, interesującej fabuły, ciekawych motywów literackich oraz doskonałych dialogów.

Historia całego cyklu rozpoczyna się, kiedy rodzeństwo Pevensie, w 1940 roku trafia do ogromnego i starego domu, którego właścicielem jest Profesor Kirke. W domu tym Piotr, Zuzanna, Łucja oraz Edmund odkrywają pewną starą i tajemniczą szafę, która okazuje się przejściem do Narnii – fantastycznego świata pełnego niezwykłych oraz mitycznych stworzeń. Tak właśnie rozpoczyna się wielka przygoda czwórki rodzeństwa.

C.S. Lewis – biografia autora ponadczasowego cyklu, jakim są “Opowieści z narnii”

C.S. Lewis, a właściwie Clive Staples Lewis był brytyjskim: filozofem, filologiem oraz pisarzem. Lewis urodził się w 1898 roku w Belfaście, a zmarł w 1963 roku. Pisarz był bliskim przyjacielem jednego z największych twórców literatury, czyli J.R.R. Tolkiena, wraz z którym wykładał na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz należał do grupy intelektualistów, zwących się “Inklingami”, którzy pijąc piwo w pubie Eagles and Child, prowadzili żywiołowe dyskusje na tematy literackie, odczytując nieraz na głos swoje dzieła. Najbardziej znanym dziełem literackim C.S Lewisa jest cykl książek fantastycznych, który zatytułowany jest “Opowieści z narnii“, w skład tego wyjątkowego cyklu, wchodzą następujące tytuły: “Lew, czarownica i stara szafa”, “Książę Kaspian”, “Podróż Wędrowca do Świtu””, “Srebrne krzesło”, “Koń i jego chłopiec”, “Siostrzeniec czarodzieja” oraz “Ostatnia bitwa”.